Hlučná venkovní jednotka: Jak na ni?

Zejména u starších, případně dlouhodobě neservisovaných klimatizačních jednotek, se může stát, že venkovní jednotka již nesplňuje limity hluku dané nařízením vlády.

The man suffering from insomnia lying in bed

Pokud je jednotka hlučná, tedy pohybuje se nad stanovený hygienický limit 40 dB v noci a 50 dB přes den, může obtěžovat vaše sousedy, případně také přenášet vibrace způsobující hluk do vašeho interiéru.

Jak tento problém vyřešit, abychom nemuseli měnit celou jednotku a šetřili tak čas i peníze?

Nejprve vám doporučujeme provést revizi za účelem zjištění příčiny hluku. Pokud je jednotka znečištěná či jinak poškozená, máte naději, že závadu bude možné odstranit. Jedná-li se však o starší typ klimatizace, s jejíž funkčností jsme jinak spokojeni, nabízí se řešení v podobě protihlukového krytu.

Kryty na snížení hluku venkovní jednotky vyrábí dokonce i přední výrobci klimatizací, případně je možné nechat si kryt vyrobit na míru vašim potřebám.

Výrobci slibují snížení hladiny hluku až o 3 dB, v nočním režimu ve vzdálenosti 3 metrů od venkovní jednotky je hluk snížen dokonce pod 35 dB. Použití krytu venkovní jednotky nemá žádný negativní dopad na její výkon.

Potýkáte se i vy s hlučnou venkovní jednotkou? A jak s tím bojujete?

https://www.stavoklima.cz/protihlukove-kryty-tepelnych-cerpadel.html
https://www.dobraklima.cz/daikin-ekln08a1-kryt-na-snizeni-hluku-pro-venkovni-jednotky
https://www.dumplnyuspor.cz/bd/vyzaduje-instalace-klimatizace-do-bytu-souhlas-sousedu-provoz-vam-muze-byt-i-zakazan/